אודות | כתבו עלינו | תודות | פורומים | בלוגוספירה | פינת מומחים | ספרים | צרו קשר | הצטרפות לתפוצה
דף ראשי > לובי

לובי


מרצ לגברים: על יחסה של מרצ לייצוג נשים / אסתר הרצוג
בבחירות האחרונות לראשות העיר גבעתיים זכה המועמד הגבר, ראובן בן-שחר, שהתמודד מול אישה, איריס אברהם, לזריקת מרצ לא מבוטלת. יוסי ביילין, ראש מרצ, כתב מכתב לתושבי גבעתיים שבו ביקש מהם לתמוך במועמדותו של בן-שחר. במעשה זה פגע ביילין במכוון בסיכוייה של איריס אברהם, נציגת מפלגת העבודה, ראש העיר הזמנית וסגניתו של ראש העיר היוצא, להיות האישה השלישית בראשות עיר בישראל.

"בשש אחרי המלחמה"
כמו במלחמת לבנון הראשונה, כך גם היום - לוקח כ- 5-6 שבועות לקונצנזוס להתהפך. לכבוד הוא לי להיות בין האזרחיות והאזרחים המעטים (מדי) שראו מהיום הראשון למלחמה את המיותרות, הרשלנות, הטפשות, העדר התכנון והחשיבה, היוהרה והניהול הכושל של המערכה, המדינה והאינטרסים המהותיים של כולנו. אין מילים בפי לבטא את הערכתי לאותן/ם מעטות ומעטים סביבי, שלא נתנו את ידם להחלשת את החוסן האנושי והאזרחי שלנו ע"י אותו קונצנזוס, שהזיק לנו לא פחות מהנזק שגרמה המלחמה עצמה. תודה, אני חשה גאווה להיות חלק מכן, מכם.
דף מאמרי ביקורת מס’ 3, חושף את היפוך המגמה ושבירת הקונצנזוס, לקראת ועדת החקירה שתקום. האם יהיה כאן גם דיון ציבורי נוקב שיביא לשינוי בפעם הבאה? נותר לי רק לקוות.

אינדקס מאמרי ביקורת על המלחמה - המשך
לא הייתי כאן שבוע. במטוס אל על פגשתי את כותרות העיתונים ולמדתי שאני בכ"ז אסטרטגית מצויינת, למרות הנסיונות לעשות דה לגיטימציה לאומנית לדברי: חזרנו ללבנון, ובגדול. תרחיש מלחמת 18 השנה חוזר על עצמו. או-טו-טו יתחילו יותר א/נשי שמאל להצטרף להתנגדות. אני אוספת להם/ן חומרים, שיהיה להם/ן קל להצדיק את הדרך חזרה - מהתלהמות לאומנית לשפיות הומאנית.

אינדקס מאמרי ביקורת על המלחמה
ה"בון טון" במדיה וברחוב הישראלי הוא של "פעם אחת ולתמיד נכניס להם"  החברה הישראלית, שמנסה לשבור את מעגלי האלימות בתוכה, מצאה אפיק מצויין להטיית הדחפים האלימים של: הכניסה ב"אם-אמא" של הלבנונים היא האפיק  גם כשהקטרזיס של הצודקים והחזקים מסמא את עינינו, כדאי שנזכור שיש גם חשיבה אחרת  הנה רשימת מאמרי הידברות, שלום ואי-אלימות, שאולי יסייעו לנו לשאול שאלות. לפחות זה.

החזירו את גלעד שליט הביתה! - עצומה
מה חשוב יותר - חיים של חייל או האגו הלאומי?
אני כבר חתמתי על העצומה, ביחד עם כ- 20,000 חותמים וחותמות נוספים. ואת/ה?

למגר את האדלריזם / עו"ד משה גולדבלט
סרטה התיעודי המצויין של ענת גורן מערוץ 10, אודות הקמפיינרים בבחירות 2006, עורר תגובות בעד וביקורות נגד מיתוג ושיווק הפוליטיקה והפוליטיקאים. עו"ד גולדבלט הוא מהמבקרים.

גדעון סער - אביר הנשים / ד"ר אסתר הרצוג
לביטויי ההידרדרות במעמד האישה בישראל נוסף בימים אלו המינוי של גבר לראשות הועדה למעמד האישה.

חוזרות לעבודה: לובי בנושאי חקיקה שוויונית
הלובי מתקיים כשיש מול מי לקיים אותו. עם השבעתה של הכנסת החדשה, הלובי הפמיניסטי חוזר לעבודה. ויש עבודה. מאת: חנה בית הלחמי.

זה לא היה יום הבוחרת / חנה בית הלחמי
על שלושה מינים העולם עומד – גברים, נשים, ואלו שלא נאמנים ונאמנות לקבוצת המגדר שלהם. לצערנו הרב, רוב ’הנשים הביולוגיות’ חשפו בקלפי את שייכותן למין השלישי ובחרו במפלגות שלא נתנו ייצוג הולם לנשים: 13% בלבד מהכנסת הקרובה תהיה נשית. נחשפנו בקלוננו – נשים לא בחרו נשים. אז למה שגברים יבחרו?

מדיה לגבי חוק חזקת הגיל הרך

פעילות פרלמנט נשים בנושא חוק חזקת הגיל הרך
דברים שנישאו בפרלמנט נשים לרגל יום האשה הבינלאומי, גבעתיים, 6/3/06 ■ מספר מילים על רקע, רציונל ומהות המאבק נגד ביטול סעיף 25 לחוק האחריות המשפטית והאפוטרופסות

שיווק פוליטי וצרכני - מה ההבדל? / ג’ינג’י פרידמן
זהו, שאין הבדל. בד"כ קשה לנו לקבל את העובדה ששיווק פוליטי איננו שונה, במאומה, משיווק צרכני. בעיקר, כי אנחנו מעדיפים להשלות את עצמנו שהקניה/הבחירה הפוליטית שלנו היא תוצאה של מחשבה מעמיקה, אידיאולוגיה וניתוח ראציונלי.

חזקת הגיל הרך - עדות בפני ועדת שניט

Lobby
(פ’) לעסוק בשתדלנות, להשתדל בעד, (ש"ע) שדולה; חדר כניסה; מסדרון; מעבר.

כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |