אודות | פינת מומחים | כתבו עלינו | תודות | בלוג nfc | מילים בקפה | פורום רעננה | פרלמנט נשים | ספרים | צרו קשר
דף ראשי > טיפים > הקמת עסק

המדריך להקמת עסק קטן / רו"ח שי באסון
הקמת עסק קטן היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר להפוך ל"בוס/ית של עצמך". המשימה של הקמת עסק חדש היא מאתגרת. היא אינה קלה, אך התגמול עשוי להיות גבוה.

להלן מספר צעדים להקמת עסק קטן, בהצלחה.

מהן יכולותיך וכישוריך?
כצעד ראשון, עליך לבצע בדיקה מקרוב של הנכס החשוב ביותר של העסק: אתה. האם הנך מוכנ/ה לעמוד ברשות עצמך? האם לדעתך יש לך את התכונות הנדרשות ליזם? מהם כישוריך ומהן יכולותיך? האם ביכולתך לשלם את החשבונות בטרם העסק יהפוך לרווחי? האם יש לך תמיכה ממשפחתך וקרוביך?

בצע בדיקה עצמית מקיפה והערך באם יש בך את התכונות, היכולות והכישורים הנדרשים, או האם באפשרותך לרכוש אותם בעתיד או למצוא אדם אחר שהינו בעל הכישורים והיכולות החסרים לך.

סוג העסק
בצעד הבא, עליך להחליט מהו סוג העסק שהנך מעוניינ/ת להקים. חשוב שהעסק בו את/ה נמצא/ת יהיה התשוקה שלך, ימכור שירות או מוצר שאת/ה אוהב/ת.
את/ה תגלה/י שמשהו שאת/ה אוהב/ת עשוי להתפתח לכיוונים עסקיים נוספים. לדוגמא, אם את/ה אוהב/ת מוסיקה, אתה יכול להופיע תמורת תשלום בפני קהל, ללמד מוסיקה ילדים או מבוגרים, לכתוב ספרים ומאמרים על תעשיית המוסיקה, למכור כלי נגינה, להיות יועצ/ת ללהקות מוסיקה, להפיק ולקדם מופעי מוסיקה ועוד.

לא משנה מה העסק בו את/ה נמצא/ת, ראשית עליך לספק ערך מוסף ללקוחותיך. לעשות את חייהם קלים ונוחים יותר.

הגדרת שוק היעד
בטרם תתחיל/י לשווק את עסקך, עליך להגדיר את שוק היעד. אם אינך מזהה את שוק היעד, הינך מבזבז/ת את כספך ואת זמנך. אינך יכול פשוט למכור לכולם. המטרה בזיהוי השוק שלך הינה הן להקל עליך והן להפוך ליותר אפקטיביות את פעולות הקידום העסקי והשיווק שלך.

בכדי לזהות את השוק שלך, עליך להתבונן בנתוני השוק ובמאפייני האישיות של האנשים שהינך סבור/ה שהינם בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לרכוש את מוצריך. עליך להבין את הדמוגרפיה של הלקוחות הפוטנציאליים (גיל, מין, רמת הכנסה, מיקום גיאוגרפי, רקע השכלתי וכו’), את משתני איכות חייהם ואת הרקע התרבותי שלהם.

שווק/י את מוצריך
אם את/ה חדש/ה בענף העסקי, עליך לשווק את מוצריך. אלא אם כן את/ה בעלת חברה מבוססת או שהינך ממוקמ/ת באופן מרכזי ביותר עם זרם בלתי פוסק של לקוחות פוטנציאליים.

עליך להיות מוכנ/ה לשווק את מוצריך במרץ ע"י הכנת תוכנית שיווקית. על התוכנית השיווקית שתכין לכלול שלוש פעולות עיקריות:
הראשונה – להודיע ללקוחות מה יש באמתחתך
השניה – לאתר לקוחות פוטנציאליים שיעשו את מה שאתה רוצה שיעשו – שיקנו ממך
השלישית – להזכיר ללקוחות קיימים לבוא ולקנות ממך שוב ושוב

הכנת תכנית עסקית
אינך יכול/ה להיכנס לעסקים מבלי תכנון מתאים. עליך להכין, לכל הפחות, תוכנית עסקית. תוכנית עסקית מיועדת לא רק לסייע לך בהשגת מימון לעסקך ממשקיעים או בנקים. תוכנית עסקית מסייעת לך לחשוב ולהבהיר לעצמך מה אתה רוצה להשיג, לאן את/ה רוצה להגיע וכיצד תגיע/י לשם.

תוכנית עסקית טובה כוללת בין היתר תמצית מנהלים, הצוות הניהולי, שוק היעד, תיאור המוצר או השירות, תחזיות פיננסיות וכן תוכנית שיווק.

אם תשקיע/י במחשבה ובהכנת תוכנית עסקית כראוי, את/ה עשוי/ה לגלות נקודות חולשה ובעיות בשלב מוקדם וכך ליצור להם פתרונות עוד בטרם יקרו בפועל.

לסיכום
כדי להצליח בעסקך עליך להיות אמיצ/ה, מוכשר/ת, סבלני/ת, עקבי/ת ונכונ/ה לעבודה קשה.

ייזום הקמת עסק חדש מהווה משימה מאתגרת ומתגמלת. הסיפוק אינו רק בעקבות הכסף שתרוויח/י, אלא גם מלעשות משהו שגורם לך אושר. וכן החופש שבא בעקבות כך.

אודות הכותב:
שי באטון, רואה חשבון וממייסדי CashFlow Club Israel - מכללה פיננסית, בית משקיעים ומרכז ייעוץ. רוצה ללמוד עוד על הקמת עסק? כנס לאתר www.cashflowclub.co.il .

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי
אנא המתן לטעינת התגובות...
כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |