הודפס מאתר http://hbh.co.il
דף ראשי > א/נשי מקצוע > לחשוב אישה / ד"ר אראלה שדמי

לחשוב אישה / ד"ר אראלה שדמיד"ר אראלה שדמי, מהדמויות הבולטות בתנועה הפמיניסטית וראש התכנית ללימודי נשים ומגדר במכללת בית ברל, מציעה לראשונה מנקודת מבט אישית המשלבת תאוריה ופוליטיקה, ניתוח פמיניסטי ביקורתי של ישראל ומבט כולל על התנועה הפמיניסטית. שדמי גורסת כי מצב רוב הנשים מידרדר וחושפת את "המהפכה הציונית השנייה". מהפכה זו שוב מחזקת את הגבריות, מחזירה נשים הביתה, יוצרת את הברית האשכנזית בין ימין לשמאל, מתירה לגזענות להרים ראש וכמובן מחזקת את הקשר בין הון לשלטון - מהפכה שפגיעתה רעה במיוחד בנשים ובפמיניזם.

ד"ר שדמי מטילה ספק ביכולתה של הדמוקרטיה להתמודד עם העוולות נגד נשים וקבוצות מקופחות אחרות. היא טוענת כי ישראל בנויה על זרות למרחב, ולפיכך "היהודי הנודד" מוסיף לנדוד. "לחשוב אישה – נשים ופמיניזם בחברה גברית" בוחן היבטים של פעולות ההתנגדות של נשים (נשים בשחור, ויקי כנפו, הארגונים הפמיניסטיים,לימודי נשים), את הצלחותיהן ואת כשליהן. הספר מציע סדר יום אחר לפמיניזם הישראלי - בעיקר לנוכח המכות נגד נשים והפמיניזם בשנים האחרונות, כדוגמת הפרשיות האחרונות של קצב ורמון ותמיכת שר המשפטים במינוי דיינים חרדים. כמי שהייתה קצינת משטרה - ארגון של גברים הבנוי על תרבות גברית - דנה שדמי בגילוי לב ובביקורתיות במערכת השליטה גברית ובהתמסדותה, אך גם מביעה אמון ביכולתם של גברים להשתנות. לאחר שחשה דחויה מהיהדות כאישה, כפמיניסטית, כלסבית וכאישה בשחור, שדמי חושפת את האופן שבו התמודדה עם הזהות היהודית ואת גישתה הרעננה להגדרה מחדש של זהותה היהודית. בהשפעת הביקורת המזרחית על התרבות האשכנזית היא חושפת את התהליך הכואב של גילוי זהותה האשכנזית ומשמעויותיה ואת השינוי שתהליך זה חולל בה ובפוליטיקה שלה.

272 עמודים. כריכה רכה. המחיר הקטלוגי 87 ₪.צבעונים הוצאה לאור, רחוב אופיר 2 מבשרת ציון 90805, טלפון 02-5700996, פקס 02-5700241, www.tzivonim.com

להמלצה באתר אסימון

לרכישה מקוונת
חזרה לדף מאמר
כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |