אודות | פינת מומחים | כתבו עלינו | תודות | בלוג nfc | מילים בקפה | פורום רעננה | פרלמנט נשים | ספרים | צרו קשר
דף ראשי > Coaching > מאמרים > אימון - כללי

אימון - כללי


אימון אישי – גישות שונות, מטרה אחת / דודי צמח
הקואוצ’ינג הינו תחום אקלקטי באופן מוחלט, השואב את היסודות עליהם הוא מושתת משמונה דיסציפלינות שונות: ניהול, שיווק, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה, כלכלה, מנטורינג וספורט. כל אחד מאלה תרם את "הכלים המנצחים" שלו, וביחד יצרו תורה סינרגטית אחת חסרת גבולות בשם – קואוצ’ינג.

רטוריקה - כושר דיבור / אריק שני
התמצאות ושליטה בדרכי הרטוריקה השונות ובכלי הידע הרבים של הדיבור תעשה הבדל של יום ולילה בין דברנ/ית רגיל לדברנ/ית מקצועי/ת שכמעט (ואני מדגיש זאת) בלתי ניתן לעמוד בפניו או ל"השתלט" על הידע שלו/ה.

מה ההבדל בין אימון, ייעוץ וטיפול? / חנה בית הלחמי
זוהי "שאלת מליון הדולר" המופנית תדירות למאמנות ומאמנים. ובכן, נתחיל מתרגיל דקדוקי קטן, שייסייע לנו לאתר ולהבין את ההבדלים, ע"י התמקמות ברורה יותר מול לשון "עבר", "הווה" ו"עתיד".

הפרעת קשב אצל מבוגרים / אסתר גולדברג
הפרעת קשב אצל מבוגרים היא הפרעה תורשתית – אנחנו מקבלים אותה מילדינו....
התסמונות הן אמנם תורשתיות (80% גנטי) אולם חשוב לציין שהסביבה מעצבת את התוצר הגנטי ויש הרבה מה לעשות על מנת לשפר את המצב.

בודהיזם ככלי עבודה באימון / הילה פורטיס טויטו
ארבעת האמיתות הנאצלות (הסבל; מקור הסבל; הפסקת הסבל; הדרך המובילה להפסקת הסבל) הן בגדר מתודה מעשית בת 4 שלבים, המזמינה אותנו להתייצב מול בעיותינו. אמיתות אלה טוענות בבסיסן, שברגע שנפנה את תשומת ליבנו לאותם הרגעים בהם אנו סובלים וננסה להבין מהם השורשים המובילים אליהם, נוכל גם להחליש אותם ולשנות אותם על-ידי עוצמות פסיכולוגיות-רוחניות שתאפשרנה לנו לעשות כן.

מה למדנו בבי"ס? / שמחה לוין
כל הדברים שלמדנו בבית הספר על הצלחה - ומונעים מאיתנו הצלחה בחיים...

איך להשמר מערפדי אנרגיה? / שמחה לוין
מאמנים ומאמנות צריכים ללמוד להגן על עצמם מערפדי אנרגיה. הם צריכים ללמוד תחילה לזהות את ערפדי האנרגיה, לפתח כישורי חיים שיעזרו להם לשמור על האנרגיה שלהם ולמשוך לתוך חייהם אנרגיה חיובית בלבד.

מסרים מן העבר / ד"ר מירה חניק
באחד משיריה של להקת ויה קון דיוס האגדית, נאמר:
Dragons I used to chase, tease me from inside.
ד" מירה חניק כתבה על כך מאמר, מרתק במיוחד, המנתח את השפעות העבר בתהליך האימון, באופן שונה מזה שקורה בטיפול פסיכולוגי ובהתייחסות קונסטרוקטיבית לעבר.

מה "הם" מבינים / שמואל מרחב
אל תמהרו לזלזל בכך שהיועצ/ת או המאמנ/ת שלכם לא "מבינים" את הצדדים המקצועיים או הענפיים של העסק/הארגון שלכם. הם ישאלו שאלות שיראו לכם מגוחכות בהתחלה, אך יאירו לכם דברים שלא שמתם לב אליהם.

מודל התפתחות תודעה פמיניסטית
מודל התפתחות התודעה הפמיניסטית של Downing & Roush (1985)


צריך לשבור את תקרת הזכוכית / אמיר דרור
מכירים את הביטוי?
משתמשים בו לתיאור אדם (בעיקר נשים - חב"ה) בעל/ת יכולת שאינו מצליח/ה להגיע להישגים, שאחרים מתרשמים שכן יש לו/ה יכולת להגיע אליהם.

מה יש לפסיכולוגים נגד המאמנים האישיים?
רונן טל ב- ynet (קישור):
הנה לכם מועקות של פסיכולוגים: פתאום לאנשים כבר אין כוח לדבר במשך שעות על טראומות ילדות. במקום, הם מעדיפים ללכת למאמן אישי שיעזור להם בכמה פגישות ממוקדות להתמודד עם החיים. מאוימים מהפופולריות של הקואצ'ינג, משיבים הפסיכולוגים מלחמה בעזרת שתי דרכים: השמצות של השיטה או הפיכה למאמנים אישיים בעצמם. והמאמנים? הם בכלל לא מבינים מה הבעיה: יש פרנסה בשפע לכולם.

איך לתמחר את עצמי? / חנה בית הלחמי
על שלושה דברים התמחיר עומד: הערכה עצמית, שיווק עצמי והתמודדות מתמדת עם השדים הפנימיים ששוכנים בנו, כתוצאה מאלפי שנות תרבות. כל אלו מתבטאים, בשורה התחתונה, בכסף.

מאמנת מוונוס ומאמן ממאדים?
אימון מנצח, ע"י מאמן ומאמנת, בקבוצה: מאת חנה בית הלחמי ואיציק בן.

האימון ב- co מתחיל לעניין את ציבור המתאמנים. גבר ואישה שעומדים מול קבוצה ומייצגים מודל לתקשורת בין-מינית, בין-אישית ומקדמת. גבר ואישה שניצבים מול קבוצה והקבוצה יכולה לתרגל מולם את חסמיה במציאות המגדרית המעורבת שמחוץ לחדר האימון, תרגול "חצי רטוב". אימון ב- co כ"סימולטור" לחיים.

דרך האמן - היצירה כדרך חיים / מיכל גזית
ג’וליה קמרון טבעה בנו מושג יסודי וחשוב לחשיפתה המחודשת של היצירתיות שלנו: "דפי בוקר". בעזרתם, מאומנות ומאומנים רבים, שלי ושל אחרות, מתחברים מחדש אל המקור הפנימי שלהם/ן. מיכל גזית כותבת עליה.

אבא עשיר אבא עני - איזה מן אבא אני? / שמואל מרחב
סדרת "אבא עני אבא עשיר" של רוברט קיוסאקי אינה עוד מיקבץ עצות אינסטנט אמריקאי שלא ניתן ליישם ■ מדובר בחשיבה, פילוסופיית חיים וגישה שיוצרים טלטלה אצל הקורא/ת ■ קיוסאקי שופך אור אחר על הפילוסופיה הקפיטליסטית ונותן לה "הכשר" ■ שמואל מרחב כותב על מה שזה עשה לו

חזון שווה המון / חנה בית הלחמי
חזון: נבואה, אידיאל, משאת נפש, תמונה דמיונית, חזות
נבואה: חזון, התנבאות, ניבוי, חיזוי העתיד, כושר ניבוי, ניחוש, רוח הקודש, דברי נביא; הגדת עתידות.
אידיאל: שאיפה, חזון, משא-נפש, מופת, שיא השלמות, חלום שמנסים להשיגו.
ראיית-הנולד: חזון, ניבוי העתיד, רוחק-ראייה.

קשה כשאול הקנאה / ד"ר מירה חניק
על קנאה ותחרות בארגון, וההבדלים בין המשחק התחרותי של נשים לבין זה של גברים.

על בחירות אישיות / איציק בן
לאורן של הבחירות לכנסת, זה הזמן לדבר על המשמעות של בחירות בכל תחומי חיינו.

שפה מעצבת תודעה - היפוטזת ספיר-וורף
היפותזת ספיר-וורף (Sapir-Whorf hypothesis SWH) קובעת, כי יש יחס ישיר בין הקטגוריות הלשוניות של שפה שאדם מדבר בה, לבין איך שאותו אדם מבין את העולם ומתנהג בו.

כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |