אודות | משובים | במחשבה שנייה | פייסבוק | פורום רעננה | פינת ייעוץ | ספרים | צרו קשר | רשימת תפוצה
דף ראשי > קידום נשים > נשים - כללי

נשים - כללי


מהו יום האשה הבינלאומי?
יום האישה הבינלאומי מצוין ב-8 במרץ, והוא מוקדש לבחינת השתלבותן של נשים בכלכלה, בתעסוקה, בפוליטיקה ובחברה ולציון הישגיהן בתחומים אלה.

זה מטריד אותי - לחיות עם החוק למניעת הטרדה מינית
אתר חדש לספר החשוב הזה - שבא לסייע לכולנו ביישומי החוק, בזיהוי והגדרת הטרדה מינית על פי לשון החוק ובדרכי התגובה והפעולה במקרים אלו.

האינטרנט כפלטפורמה למהפיכה פמיניסטית
קישורים לתקצירי הכנס;

דוח קשה של האגודה לזכויות האזרח
ישראל 2008 - אפלייה קשה נגד ערבים, נשים ומזרחיים. ועוד לא דיברנו על "אפלייה על אפלייה": אשה מזרחית, אשה ערבייה. לקרוא ולהצטרף למי שפועלים למיגור האפלייה!

Go, ציפי
רשימה שהקדשתי לחברות שלי, טלי נעים וקרן קמינסקי, יזמיות www.lorak.co.il.

זהירות, מגדר לפניך / גלית עופר
סמנטיקה, סמיוטיקה, סוציולוגיה, רומנטיקה, כלכלה: גלית עופר מפזרת סטריאוטיפים ומבהירה את המכנה המשותף המגדרי;

הנשים השתלטו על השפיטה? / אורית קמיר
"הורות שווה", חזקת הגיל הרך והטעיה עיתונאית

גרנט. כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם / חנה בית הלחמי
גרנט מעניין אותי כקליפת השום. צ’לסי עוד פחות ממנו. המסר - מעניין מאוד. על כדורגל, קרנבל גרנט וסמלים של תָּתְתַּרְבּוּת פטריארכאלית.

סדנת שיווק עצמי
סדנאות חד יומיות בשיווק עצמי, אשר תענקנה דחיפה משמעותית ליכולת, לביטחון ביכולת ולביצוע של כל משתתפ/ת, בכל תחום בו אתן/ם מרגישים/ות שצריכים/ות לקדם אתעצמכן/ם בקרוב.

"שנאה" - פוסט של הבלוגרית האנגליה לאורה
ההאשמה ב"שנאת גברים" היא קו ההגנה-התקפה הנפוץ ביותר, שכל פמיניסטית נתקלת בו כשהיא מתנגדת לאפלייה ודיכוי מגדרי. כדי להבין את זה, כדאי לקרוא את הפוסט של הבלוגרית לאורה, ולחשוב. תרגמה והביאה לפרסום: טל קר.

הזמנה " לבית פתוח" - מרכז כישורים-קישורים
במסגרת שבוע חשיפה לתכני המכון, אנו מציעות לך לקחת חלק ולהתנסות במגוון רחב של הרצאות וסדנאות שיינתנו על ידי המנחות והמנחים של מרכז כישורים-קישורים. הנושא הנבחר הוא "להפוך חלום למציאות". **לחצו לפרטים**

הופעה בערוץ 10
צדיקות מלאכתן נעשית בידי אחרים. ולראיה - ההצעה לחסימת אתרי הפורנוגרפיה עולה לדיון ראשוני בכנסת. הצעת החוק עלובה ובלתי מספקת - נטולת הגדרות, לא נותנת מענה טכנולוגי מתאים ואינה גורפת דיה. חנה בית הלחמי התראיינה מול גדי שמשון בחדשות הבוקר בערוץ 10, 24.5.07

לזכרה של מיכל מירון שקד / חנה בית הלחמי
"אנשים קוראים אותו וחושבים כמה היא מוכרחה להיות בודדה, אם היא כותבת שירים כאלה"

פרלמנט נשים
פרלמנט נשים - במה חודשית לפוליטיקה מזוית אחרת, לדיון ביקורתי ופמיניסטי על המדיניות השלטת והשיח הציבורי הרווח בישראל.

קורס יזמות עסקית לנשים - ראשל"צ
הקורס הינו יוזמה של עירית ראשון לציון – היועצת למעמד האישה,
בשיתוף עם "תפנית" - בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה. הקורס יתקיים במכללה למדעים ראשון לציון. רכזת מקצועית ומנחה מלווה: חנה בית הלחמי.


יום האשה הבינלאומי בכפר סבא - כנס עסקים וקריירה

אמת ובדיה במחאה על הרשעת רמון / חנה בית הלחמי
המאבק המלוכלך והרחב נגד ההרשעה, שכולל א/נשי ציבור, תקשורת, אקדמיה, ואפילו – למצער – פמיניסטיות-לכאורה ואייקונים תרבותיים כמו הסופר יורם קניוק – מראה שפסק הדין נגע בלב ליבו של המכניזם החברתי הכוחני, זה שמשתמש תדירות במין כמטבע של כוח. לכולם "הזיזו את הגבינה" כאן. להלן טבלת השקרים מול האמת;

מודל התפתחות תודעה פמיניסטית
מודל התפתחות התודעה הפמיניסטית של Downing & Roush (1985)


קורס NLP למאמנות ומאמנים
ה- NLP הוא מודל תקשורת בין-אישית ותוך-אישית, שפה שדרכה העולם נתפס בצורה חדשה, המרחיבה את היכולת לפעול בו. ה- NLP מבוסס על לימוד שיטתי של אבני היסוד של התקשורת האנושית. לימוד זה מקנה לנו גמישות התנהגותית ושיכלול מיומנויות התקשורת שעומדות לרשותנו במגענו עם הזולת ועם עצמנו.

קורס יזמות נשים - 4-5 מקומות אחרונים!!
קורס יזמות נשים של האוניברסיטה הפתוחה בכפר סבא שונה מקורס יזמות אחר, בכך שבנוסף לנושאים המקצועיים הקשורים ליזמות, בחירת סוג עיסוק, הקמת עסק, ניהולו ושיווקו - נוסגע הקורס ומקנה כלים גם להתמוגגות עם חסמים וקשיים מגדריים ומאפשר networking ייחודי בין היזמיות והיזמיות-שבדרך.
מתחילות בסוף דצמבר!

פרלמנט נשים - מושב 43 Women's Parliament - seat no
קולות הנשים לא הושמעו במלחמת לבנון השניה, למעט המקום שניתן להן בתפקידיהן המסרתיים והמורחקים ממוקדי קבלת ההחלטות, או אלו שנוצלו באופן ציני כתיבות תהודה לתפיסות גבריות של המלחמה. סגרו להן בשיטתיות את המקרופון. זה שוב קורה. מושב פרלמנט נשים בנושא קולות נשים בחזית ובעורף, ישמיע את הקולות הללו וינסה ליצור תהודה שתפריע להשתקתן של נשים בעתיד. בואו לכנס המרתק הזה, הצביעו ברגליים למען פתיחת המקרופונים בזמן אמת!

סדנת אימון אישי-קבוצתי ™ - המסלול שלַךְ להצלחה !
נפתחת סדנת אימון אישי קבוצתי לנשים, במתכונת מורחבת, תוך הקניית כלי אימון ופתיחת מרחב אפשרויות ניווט חדש להמשתתפות - ליחסים, לניהול, לעבודה, להורות, לזוגיות ולחיים. הסדנא בהנחיית ד"ר מירה חניק וחנה בית הלחמי.

נשים באירופה: משכילות יותר, עובדות יותר ומרוויחות פחות / מירב פרץ
מעמדן הנחות יחסית של נשים בשוק העבודה אינה תופעה ייחודית לישראל, והיא רווחת גם בעולם המערבי ■ באדיבות אתר "הגדה השמאלית"

הגדה פמיניסטית לפסח
היום אנו מציינות את סיפורן של הנשים שנאבקו ושל אלו שעדיין נאבקות לחופש לשוויון ולכבוד. בשנה הבאה בנות חורין!

יום עיון - "נשים לתקציב הוגן" - יום שני, 20 במרץ, 2006
פורום נשים לתקציב הוגן פועל לבקרה של *כל* סעיפי תקציב מדינת ישראל בעין מגדרית, בחינת השפעת התקציב על כל תחומי חייהן של נשים ובניית הצעות חלופיות ולובי לקידומן.

נשים בישראל, תמונת מצב - 2006
נשים עדיין מרוויחות פחות - כך עולה מנתונים לרגל יום האישה הבינלאומי ■ ההכנסה לשעה של אישה, שלמדה 16 שנים או יותר, היא 77% בלבד מהכנסתו של גבר בעל אותה השכלה ■ סקירה: יפעת גדות, אתר nfc

פרלמנט נשים - מושב 39 - ביטחון חברתי: עקרונות חברתיים-כלכליים
הזמנה למושב ה-39 של פרלמנט נשים, שיוקדש ליום האשה הבינלאומי ויעסוק בנושא ביטחון חברתי: עקרונות חברתיים וכלכליים של קואליציית ארגונים פמיניסטיים לקראת בחירות 2006


קורס יזמות נשים ברעננה
קורס יזמות עסקית לנשים נפתח בשיתוף בין האוניברסיטה הפתוחה למועצת הנשים בעירית רעננה. - מקומות אחרונים!!!!

כל המידע על ארגוני נשים

כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |