אודות | פינת מומחים | כתבו עלינו | תודות | בלוג nfc | מילים בקפה | פורום רעננה | פרלמנט נשים | ספרים | צרו קשר
דף ראשי > ידע והעשרה > מאמרים > יזמות וניהול

יזמות וניהול


מה הזהות הארגונית שלך? / בעז קפסוטו
הזהות הדומיננטית של ארגון במגזר הפרטי היא הזהות העסקית הרווחית שלו. לעומת זאת, הזהות הדומיננטית של ארגון חברתי במגזר השלישי היא הזהות הערכית שלו.לשני הצדדים יש הרבה מה להרוויח משיתוף פעולה ביניהם.

טיפים לעבודה מול ספקים / יעל לוטן
בעידן התקשורת והמידע, הצורך להתמקצע מחייב חברות עסקיות לעבוד עם ספקים חיצוניים (Out sourcing ). ספק טוב הוא המושיע הכי גדול שלנו ואילו ספק גרוע הוא סוג של אויב אשר גורם להמון כאבי ראש....חשוב לזכור שאבן הבסיס לכל התנהלות בין אם עסקית ובין אם חברתית היא תקשורת.

להיות עוסק/ת מורשה או פטור/ה? / רו"ח יוסי נתנזון
ההתלבטות הזו מאפיינת יזמיות ויזמים בתחילת דרכם. לכאורה, נראה לנו ש"קל" יותר להתנהל מול הרשויות כעוסק/ת פטור/ה. האמנם? רו"ח יוסי נתנזון מסביר את המושגים ומפזר את הערפל.

חשוב שתדעו - מהן המיומנויות שלכם? / אלי שביט
הבסיס לפעילות מוצלחת כמעט בכל תחום הוא הידע והיכולות שלכם (או באופן כללי ? המיומנויות שלכם). אותן המיומנויות שרכשתם במהלך כל החיים שלכם. אלי שביט מציע לרשום אותן ולפתח בכך את יכולת ה"שליפה" והשימוש לצרכי קידום אישי והצלחה.

18 שיטות בדוקות לצמיחת העסק שלכם/ן / אלי שביט
אם נבצע את כל 18 המהלכים שמונה בפנינו אלי שביט - אין מצב שהעסק שלנו ישאר תקוע. אז....יצאנו לדרך!

למה כדאי להשקיע בעסקים קטנים / ישראל אליהו
בחרתי להעלות היום - 11.2.07 - מאמר על עסקים משפחתיים, לזכרו של רוני בארוט ידידי, שנפטר שלשום בטרם זמנו. עסק משפחתי היה "שמו השני" של רוני, שירש מאביו הן את חנות האופטיקה המיתולוגית שלו ברחוב ביאליק ברמת גן, והן את המגע הייחודי - האישי, האנושי והמקצועי - שבעזרתם הפך רוני את החנות הזו להיכל אליו עלו לרגל מכל קצוות גוש דן ואף ממרחקים. בדרכו האחרונה ליוו אותו, לצד רעייתו מיקי ושני בניו, גם מאות רבות של א/נשים שרוני נגע בחייהם והרכיב, בחיוך ואהבה, משקפיים לאפם, דרכם ראו את העולם טוב יותר, ועם מימד מרוחו הטובה, זו של ’משקפיים ורודים’. יהי זכרך ברוך, רוני. תחסר לכולנו עד מאוד.

צריך שניים לטנגו / יעל לוטן
על מציאת והתאמת שותפ/ה לעסק.

עצרי - יש גבול! / יעל לוטן
יעל לוטן מסבירה היכן למתוח את הגבול בין האישי לרשמי במשרד ובעסקים ובין הבית לעבודה. קוד התנהלות למנהלת, אולם גם המנהל יכול ללמוד על כך משהו לגבי גבולותיו שלו!

מה "הם" מבינים / שמואל מרחב
אל תמהרו לזלזל בכך שהיועצ/ת או המאמנ/ת שלכם לא "מבינים" את הצדדים המקצועיים או הענפיים של העסק/הארגון שלכם. הם ישאלו שאלות שיראו לכם מגוחכות בהתחלה, אך יאירו לכם דברים שלא שמתם לב אליהם.

צריך לשבור את תקרת הזכוכית / אמיר דרור
מכירים את הביטוי?
משתמשים בו לתיאור אדם (בעיקר נשים - חב"ה) בעל/ת יכולת שאינו מצליח/ה להגיע להישגים, שאחרים מתרשמים שכן יש לו/ה יכולת להגיע אליהם.

עבודה מהבית, רווחים מהאינטרנט / ליאורה אור
כל עוד לא הומצאה שיטה אחרת כדי להתפרנס, יש לעבוד. עבודה יכולה להיות כייפית ונוחה. לדוגמא: עבודה מהבית. בזמנך החופשי, את/ה הבוס/ית של עצמך במקום שהכי נעים לך להיות. איך? הפתרון, הדרך, הכלי, המכשיר והעתיד הם האינטרנט.

האם את מנהלת-מנהיגה? / יעל לוטן
בתור אישה הנמצאת בעמדה ניהולית את כבר בעמדה של כוח. לפעמים לא כולנו יודעות או מסוגלות להבחין בין כוח לבין מנהיגות. מנהיגות היא לאו דווקא, קשיחות אין קץ אשר באה לידי ביטוי במתן פקודות נחרצות. מנהיגות אמיתית היא זו כאשר את אומרת משהו פעם אחת והוא מתבצע מיידית! - בלי שאלות, בלי תירוצים ובלי הסברים על "למה זה לא ניתן כרגע".

המשפחה כמודל ארגוני / יואב גל
יואב גל ממשיל את המשפחה לארגון ומנתח את מעגלי חיי המשפחה, חברותיה וחבריה באור מילון המושגים הזה. המשל מעניין לכשעצמו והופך את המאמר ראוי לפרסום באתר למרות שהוא נוגע גם בהיבטים שאינם ארגוניים או עסקיים ברוחם ומתרחק מדי פעם הן מהמשל והן מהנמשל.

מבחן לשותפ/ה הפוטנציאלי/ת / ירון שגיא
החלטנו על מיזם ועל הצורך בשותפ/ה. איך נבדוק את השותפ/ה בצורה כזו שלא נתרשם מהרושם הראשוני אלא נדע את מאפייני התנהגותו/ה במצבים שונים?

דיבור עצמי / ואדיק רוזנבליט
"אם תחשוב שאינך יכול לבצע דבר מה ושככל הנראה תיכשל, סביר להניח שתהיה צודק. אם תחשוב שאתה יכול לבצע ושככל הנראה תצליח, סביר להניח שגם אז תהיה צודק..." (אלמוני)

5 שגיאות נפוצות שעושים/ות א/נשי עסקים / מאיר לירז
כולם אומרים לנו כל הזמן מה לעשות כדי להצליח....הגיע הזמן לשמוע קצת על מה שאף אחד/ת לא מספר/ת לנו - מה *לא* לעשות כדי להצליח??? תודה למאיר לירז על הרשימה.

מי צריך יועצת אירגונית? / גלי חסון
מאמר זה נועד להסביר מה תפקיד היועצת הארגונית ולסייע לך, המנהל/ת, להחליט אם זו בעל/ת המקצוע שאת/ה מחפש/ת. המאמר נכתב בהכללה, ומביא את העקרונות המשותפים ליועצים ארגוניים הפועלים בצורה אתית ומקצועית, כפי שאני רואה אותם.

חזון שווה המון / חנה בית הלחמי
חזון: נבואה, אידיאל, משאת נפש, תמונה דמיונית, חזות
נבואה: חזון, התנבאות, ניבוי, חיזוי העתיד, כושר ניבוי, ניחוש, רוח הקודש, דברי נביא; הגדת עתידות.
אידיאל: שאיפה, חזון, משא-נפש, מופת, שיא השלמות, חלום שמנסים להשיגו.
ראיית-הנולד: חזון, ניבוי העתיד, רוחק-ראייה.

על מה אתם נמדדים? / שמואל מרחב
בכדורסל האמריקאי נהוג לומר שאתה טוב כמו המשחק האחרון שלך. הכוונה היא שלא משנה כמה טוב או רע היית לכל אורך הקריירה ובכל המשחקים ששיחקת, בכל רגע נתון זוכרים לך בעיקר את המשחק האחרון ששיחקת.

תכנון עסקי / חוה ניסנבוים
תכנון עסקי יכול לעזור לכם ליצור קריירה מספקת.

שפה מעצבת תודעה - היפוטזת ספיר-וורף
היפותזת ספיר-וורף (Sapir-Whorf hypothesis SWH) קובעת, כי יש יחס ישיר בין הקטגוריות הלשוניות של שפה שאדם מדבר בה, לבין איך שאותו אדם מבין את העולם ומתנהג בו.

טיפוסי לקוחות, טיפוסי צרכנים / נילי רעם
יום אחד בשנה יש לנו, היהודים, בו מותר לנו, באופן חוקי למהדרין, להתחזות למישהו אחר – ללבוש תחפושת ולעטות מסכה.
אך האמת היא שאין צורך בפורים כדי ללבוש מסכות, אנו עושים זאת מדי יום, כמעט בכל מקום, כל הזמן. בכל פעם שאנו עוברים את סף ביתנו בדרכנו החוצה – אנו מעלים על עצמנו מסכה.

כמה מילים על Accountability ואחריות
מאת: ואדיק רוזנבליט-מרצה בכיר במכללת הי-טק ,
מנכ"ל שותף, "אל-טל".

אל תזרקו אותם משוק העבודה! / אסתר ביתן
קשישים היום, אינם כקשישים של פעם: הם יוצאים לגמלאות במלוא כוחותיהם הפיזיים והמנטאליים, ומושארים מאחור. כי העולם שייך לצעירים. כולם מפסידים כאן - הקשישים את היכולת לחיים יצרניים וקיום בכבוד, והמעסיקים - כוח עבודה יוצא דופן באיכויותיו

העצמת עובדים / ואדיק רוזנבליט
תנו לעובדים תחושת שיתוף, הבנה של התהליכים הכללים בחברה, תגמול על ביצועים, חזון ותקשורת עם הממונים עליהם, וקיבלתם עובדים טובים בהרבה קוראים לזה "העצמת עובדים"

כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |