אודות | פינת מומחים | כתבו עלינו | תודות | בלוג nfc | מילים בקפה | פורום רעננה | פרלמנט נשים | ספרים | צרו קשר
דף ראשי > קורסים > מנהיגות פוליטית ויצ"ו

קורס מנהיגות פוליטית: הודעה לעיתונותהברושור בקובץ PDF        הפוסטר בקובץ PDF

נשים נעדרות מייצוג בתפקידים נבחרים באופן אשר משקף את משקלם היחסי באוכלוסייה. בכנסת מכהנות רק 17 נשים (14%). ברשויות המקומיות המצב אינו שונה. בירושלים ובחיפה 5 נשים בלבד מכהנות במועצת העיר (16%), ברמת גן 2 נשים (9%) בראשון לציון 2 נשים (7%). בהרצליה, על אף שבראש העירייה עומדת אשה, במועצת העיר ישנן 5 נשים בלבד (26%), ורק בת"א מצבן של הנשים טוב יותר, אם כי עדיין אינו משקף את משקלן היחסי בעיר, כאשר 10 נשים (32%) הנן חברות מועצה.

בית הספר למנהיגות פוליטית-חברתית מיסודה של ויצו ירושלים ובשיתוף מרכז לייפר של האוניברסיטה העברית בירושלים, פותח לראשונה (בחודש אוקטובר השנה) מסלול פוליטי שיעניק לנשים את הידע והכלים הנדרשים לצורך התמודדות בבחירות המוניציפאליות שייערכו בנובמבר 2008 ואת היסודות לבניית הקמפיין האישי שלהן.

מטרות בית הספר; לא אחת, נשים חוששות להשתלב בזירה הפוליטית ולעיתים אף נמנעות מכך מאחר והן חשות שאין להן את הידע והכלים המספיקים. מטרת ביה"ס היא לפעול לצמצום הפערים בייצוג נשים בתחומים בעלי חשיבות ציבורית, פוליטית וחברתית באמצעות הקניית ידע, כלים ומיומנות לנשים אשר פעילות או מעוניינות להשתלב במוקדי כוח ציבוריים, פוליטיים וקהילתיים; פיתוח כישורי מנהיגות ציבורית לנשים; יצירת מחויבות נשים בקידום סוגיות פוליטיות – חברתיות; יצירת רשת של נשים החולקות קשרים חברתיים ומקצועיים; הגברת המודעות החברתית והפוליטית בנושאי מעמד האישה בישראל.

צוות ההוראה של ביה"ס מורכב מאנשי מקצוע מהאקדמיה ומהתקשורת, יועצים אסטרטגים ופוליטיים, אישי ציבור ומנחות קבוצות מיומנות. מרכז לייפר ללימודי המגדר והאישה של האוניברסיטה העברית בירושלים מעניק ליווי אקדמי לבית הספר.

תוכנית הלימודים בבית הספר מורכבת ממספר חטיבות לימודים מרכזיות:

חטיבה ללימוד ובניית אסטרטגיות פוליטיות וקמפיינים ציבוריים; מונחי יסוד בקמפיין פוליטי, חשיבה אסטרטגית, בנייה וניהול של קמפיין, ניתוח הזירה הפוליטית – סיכונים, סיכויים והזדמנויות, ניתוח סקרי דעת קהל, פרסום פוליטי ועוד.

סדנאות לפיתוח כישורי מנהיגות; פיתוח כישורי מנהיגות, גיבוש זהות אישית, קבוצתית ומקצועית, העצמת נקודות חוזק והתמודדות עם נקודות תורפה, כינון רשת חברתית של נשים הפעילות בזירה הציבורית.

תקשורת; אפיוני מפת התקשורת בישראל, גיבוש אסטרטגיה תקשורתית, הופעה בפני קהל בכלל ובפני אמצעי המדיה השונים בפרט, גיבוש והעברת מסרים.

קמפיין אישי; תרגום מעשי של התכנים והכלים הנלמדים במהלך השנה, תוך ליווי והנחיה מקצועיים, אישיים וצמודים על ידי מומחה מטעם בית הספר. וכן לימודים העוסקים בסוגיות חברתיות, ולימוד סוגיות מרכזיות במעמד האישה בישראל.

בית הספר למנהיגות פוליטית – חברתית לנשים פועל מזה 7 שנים בירושלים. בתקופה זו הכשיר ביה"ס מאות נשים אשר בחלקן הגדול השתלבו בזירה הפוליטית ובשירות הציבורי בישראל. תוכנית הלימודים מבוססת על הניסיון הרב והידע העשיר שנצברו בבית הספר, ועל מתן מענה מקצועי לצרכים המיוחדים של המשתתפות אשר מאופיינות בהטרוגניות רבה, במגוון דעות רחב ומייצגות את המגזרים השונים של החברה הישראלית: ילידות הארץ, עולות חדשות, חרדיות, דתיות, חילוניות ונשים מהמגזר הערבי. המשותף לכולן הוא הרצון להשתלב בתפקידי מנהיגות ולהשפיע על אופי החיים בקהילתן.

לדברי סימי מור, יו"ר ויצו ירושלים: "נשים חייבות לקחת יוזמה ולהשתלב בתפקידים נבחרים ובעמדות מפתח בהתאם למשקלן היחסי באוכלוסיה. נשים אשר ישתתפו בלימודים יוכלו להינות מעמדות פתיחה משופרות לקראת הבחירות המוניציפאליות. אני מקווה שכפי שהגימלאים הצליחו להגיע להישגים בבחירות האחרונות, כך אנו, הנשים, נצליח בבחירות הקרובות. הלימודים בבית הספר שלנו יקנו להן את הידע, הכלים והביטחון הנדרש על מנת לתכנן בצורה הטובה ביותר את הדרך להשתלבות בזירה הפוליטית ואת הקמפיין האישי שלהן".

לפרטים נוספים - ליאור מאי – 054-7888488

להתייעצות ניתן להתקשר גם לחנה בית הלחמי 054-4732253
אנא המתן לטעינת התגובות...
כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |