אודות | כתבו עלינו | תודות | פורומים | בלוגוספירה | פינת מומחים | ספרים | צרו קשר | הצטרפות לתפוצה
דף ראשי > Coaching > אימון אישי

אימון אישי - Coachingהאימון האישי, "אימון לחיים", צמח מתוך עולם הספורט המקצועי בארה"ב, שם מצליחים המאמנים שוב ושוב לגרום לקבוצות מדשדשות להעפיל לרום טבלת המנצחים. המאמן, ה- Coach , מציב דרישות ברורות לשחקניו, מתעלם מהרגלים ודפוסים שמנעו מהם בעבר להעפיל במעלה הטבלה, מציע חלופיים, דורש יישומיות גבוהה וביצוע, יודע לדחוף, להניע, לדרוש ולעודד את שחקניו בזמן הנכון ובמקום הנכון. ה- Coach הראשון נלקח היישר ממגרש המשחקים אל העולם העסקי, והשאר הוא כבר היסטוריה.

האימון האישי הוא אחת הדרכים הממוקדות והאפקטיביות ביותר כדי להשיג הישגים, סיפוק, הצלחה ואיזון בחיים.

את מקומם של החונכות, הליווי והייעוץ, תפס האימון. הוא אינו תהליך טיפולי, אלא תהליך של כיוון, הדרכה, דרבון והנעת המאומנת לעשייה והשגת יעדים. הערך המוסף של האימון הוא ביישומיות הגבוהה שלו, בקצב, בדרישה הבלתי מתפשרת לזוז קדימה למרות המגבלות, הדרישה לתוצאות והתפיסה שהתוצאה של היום היא נקודת הפתיחה של מחר. ה- Coaching , האימון האישי, רענן את המקצוע, הוסיף לו קצב מוגבר והתלהבות. האימון האישי בא להפיק ממך את המיטב שבך ולהעניק לך יכולות לפרוץ דרך, ולחוות את חוויית ההתקדמות, המימוש העצמי וההצלחה.

למה "אימון לחיים"?

הכישורים והיכולות שמפתח/ת המאומנ/ת בתהליך האימון, משרתים אותו/ה בכל מקום. מאומנ/ת שבא/ה לאימון על מנת להגיע דרכו להישג ("פריצת דרך" בלשון האימון) בתחום המקצועי, י/תדע מעתה ואילך להתגבר על מעצורים סובייקטיביים וליצור בעתיד פריצות דרך נוספות גם בחיי המשפחה, הקהילה ובכל תחום אחר בחייו/ה. כי המאומנ/ת היא אותו/ה מאומנ/ת, עם אותם מעצורים סובייקטיביים. ברגע שחלפ/ה מעליהם ופרצ/ה לעתיד דינאמי של קידום אישי מתמיד, רכש/ה לה כלי לחיים: לעבודה, למשפחה, לחברה. אותו/ה מאומנ/ת, עם אותן מגבלות – אבל עם כלים חדשים שיסייעו לו/ה לצלוח אותן!

מה קורה באימון?

בשונה מיתר הטיפולים המוכרים, כמו הטיפול הפסיכולוגי, או התרפיות השונות, המתמקדים בבעיות קיימות, מתמקד האימון בקורה בהווה - במטרה לשפר את העתיד. השיטה מבוססת על כבוד הדדי, שותפות בין המאמנת למאומנת ועל אמון ביכולתה של המאומנת להגשמה עצמית, לגילוי הפתרונות באופן עצמאי, ולהסרת המכשולים העומדים בדרכה ליעד הנכסף .

האימון מתקיים בסדרה של מפגשי-שיחה, בהן יוצרת המאומנת, בשיתוף עם המאמנת, רשימה של המטרות העיקריות בחייה, בתחומים כמו: זוגיות, קריירה, רווחה כלכלית, תחושת שלווה פנימית, צמיחה אישית, יצירת שינויים מהותיים בחיים ועוד. תהליך האימון מתחיל בהצהרת ה"אני" של המאומנת ופורט את המטרות שהציבה למשימות, אשר ביצוען בין פגישה לפגישה מאפשר להן לקרום עור וגידים. תהליך הצבת היעדים, שיפור היכולת לבטא צרכים ורצונות באופן אסרטיבי ולהוביל דרך תחנות שונות לפריצת דרך אישית, והשחרור מחסמים אישיים על ידי עבודה קצבית העוקפת אותם, הם לב ליבו של האימון האישי לחיים.

מה תפקיד המאמנת?

המאמנת מנווטת את האימון כדי להביאך לגלות את מה שאפילו לא ידעת שאת/ה לא יודע/ת - על עצמך ועל מקומך מול העולם. תפקידה לשקף לך את משאבייך הפנימיים והחיצוניים ולמפות איתך את הידע הנוסף, הדרוש לך להגשמת יעדיך. תפקידה להקשיב, להבחין ולהתאים את גישתה לצרכיך ולאישיותך הייחודיים, לחשוף, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות החבויים אצלך.

בין הכלים בהם משתמשת המאמנת במהלך האימון: העמדת תנאים (חלקם נוקשים וברורים) לאימון, הצבת גבולות ומסגרת לתיעול מאמצייך, הקשבה ממוקדת, שאלות מעוררות מחשבה, בקשות לחקירה פנימית, אמפתיה והבנת המצב לעומקו, הבהרת עמדותיך, עבודה אינטואיטיבית ודימויים מבהירים, סיעור מוחות, תרגילים המעודדים חשיבה "מחוץ לקופסה", משימות מחוץ למסגרת האימון שעל המאומנ/ת לעמוד בהן, אתגרים מעוררים, וכל זאת תוך כדי "זרימה" איתך בהתאם להוויה המתרחשת בעת הפגישה.

לאורך כל תהליך האימון, המאמנת מכוונת, מעודדת, מנווטת, מלווה, תומכת, ושותפה מלאה בתהליך, תוך נאמנות מלאה למאומנת עד להשגת המטרות שהוצבו.

למה "אימון אישי"?

משום שרבים ורבות מאיתנו זקוקים/ות להכוונה אישית תומכת ויציבה, על מנת לסייע לנו להשיג את יעדינו. אי אפשר להתאמן "עם" מישהי אחרת, על קשייה הסובייקטיביים, אלא רק באופן אישי, לידה ומולה. האימון האישי בא לקדם את האינדיבידואל. גם בקבוצת ספורט, עובד/ת ה- Coach על שיפור ביצועי כל שחקן או שחקנית בנפרד, כמו גם פועל לפיתוח יכולותיהם כ- Team Players .


אודות חנה בית הלחמי

למאמר נוסף, הכולל מידע אודות אימון אישי קבוצתי

למי מתאים האימון?

מאמנת מוונוס ומאמן ממאדים
אנא המתן לטעינת התגובות...
כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |