אודות | פינת מומחים | כתבו עלינו | תודות | בלוג nfc | פורום רעננה | פרלמנט נשים | ספרים | צרו קשר
דף ראשי > לובי

גדעון סער - אביר הנשים / ד"ר אסתר הרצוגלאחר ששיעור ייצוג הנשים ירד בכנסת ובממשלה, לאחר ששמוליק קראוס, סמל לאלימות של גברים נגד נשותיהם, הוכרז כחתן פרס מטעם משרד החינוך, ולאחר שלימור ליבנת הודיעה שתיק הועדה למעמד האישה קטן עליה, הפכו מחלקי הג'ובים בכנסת את הועדה לפרס של גברים, בלי לספוג ביזוי ציבורי של ממש.

גדעון סער ידאג לקידום זכויות הנשים בישראל, משמע, גבר יודע ויכול יותר טוב מנשים לקדם את זכויותיהן ומעמדן מאשר הן בעצמן. משמע, כעת גבר יראה לכולנו איך מצליחים איפה שהנשים בראשות הועדה נכשלו. ההיגיון של ההחלטה הוא אולי כזה: ההישגים בקידום נשים בישראל כל-כך היטיבו עם נשים ושיפרו את מעמדן עד שהגיעה העת שהנבחרים, המחוקקים, יתחילו לעסוק ב"מגדר", ביחסים בין המינים, כי את זכויות הנשים אי אפשר לקדם בלי לקדם במקביל גם את הגברים...

אכן, כך למדו הפמיניסטיות, לאורך דורות של מאבק רווי שנאה ורדיפה, כאשר יש ניצני הישג, ממהרים הגברים לנכס לעצמם את ההישגים והופכים לפתע ל"פמיניסטים". כך הפכו לימודי נשים, עם הצטברות ההכרה בהם במחקר האקדמי, ל"חקר המגדר" ופרויקטים לקידום נשים היו לפרויקטים למיסוד המגדר שאת משאביהם ניהלו, לעיתים קרובות, גברים.

לו הייתה כוונת אמת מאחורי המינוי של גבר לראשות הועדה למעמד האישה, היו, למזער, ממנים שניים לראשות הוועדה: אישה וגבר. ולו, לפחות, ניתן היה להתנחם בכך שפרלמנטר רודף צדק חברתי מונה לתפקיד. אך המוביל החדש של המאבק למען שוויון נשים בכנסת הוא:

"אביר המינויים הפוליטיים": סער, ביחד עם גלעד ארדן מהליכוד, אחראי להצעת חוק פרטית, המיועדת לחזק את תעשיית המינויים הפוליטיים ולדאוג לחלוקת ג'ובים לפעילים מרכזיים שלא נבחרו לעמדות פוליטיות.

"אביר העישון": ב-15 לנובמבר 2005 פעל סער להורדת הצעת חוק פרטית למניעת פרסומת לסיגריות ומוצרי טבק אחרים בעיתונות הכתובה. באתר "טבעלייף" כותב פרופ' בן-עמי סלע : "...פעלתנותו של יו"ר הקואליציה גדעון סער, המצליף הבלתי נלאה, שנראה מעל מסך ערוץ הכנסת מתרוצץ במהלך ההצבעה בין החכ"ים במליאה וממריצם להצביע נגד ההצעה. עד כדי כך הייתה התנהגותו יוצאת דופן, עד כי יושב ראש המליאה, נאלץ לקרוא אותו לסדר".
"אביר מפטמי האווזים": ב-3.1.05 דרשה ועדת החינוך ממשרד החקלאות והממשלה להיערך לסגירת ענף פיטום האווזים בישראל עד סוף מרץ 2005. ח"כ גדעון סער, יו'ר הקואליציה, ווידא שכל חמשת נציגי הליכוד שנכחו בדיון יצביעו בעד הארכת התקנות (המאפשרות פיטום). ח"כ עוזי לנדאו שביקש לתמוך בהפסקת הפיטום – הושתק ע"י ח"כ סער.

"אביר הבנקים": ב-28.7.2004 דחתה ועדת הכלכלה את ההצבעה על חוק המים, האוסר על חברת מקורות לנתק את הספקת המים לרשויות מקומיות בגין אי תשלומי חובות. יו"ר וועדת הכלכלה, שלום שמחון, טען כי חברי הכנסת מהליכוד שיושבים בוועדת הכספים, בהם יו"ר הקואליציה, מפקירים את זכותם של אזרחי ישראל למים ומעדיפים את האינטרסים של הבנקים.

"אביר התקשורת": הסרט של ענת גורן ”כל אנשי הקמפיין”, שבו נשמע גדעון סער מתדרך את בן כספית בטלפון, יכול ללמדנו עוד עניין קטן: האיש מחובר היטב לתקשורת וכך, יכול לבנות לעצמו תדמית של פרלמנטר רודף צדק וגם אחד שדואג לנשים. סער כעת הוא גם "אביר הנשים".


המאמר פורסם לראשונה במדור דיעות ב"מעריב", 29/5/06

גדעון סער מעניש את ענבל גבריאלי

גדעון סער פועל למען המשך פיטום האווזים

גדעון סער פועל להנצחת תרבות המינויים הפוליטיים

גדעון סעד מכשיל את הצעת ח"כ אלדד לחקור את תופעות השחיתות בממשל
אנא המתן לטעינת התגובות...
כל הזכויות שמורות © | עיצוב: | Powered by [PiXeliT - בניית אתרים] |