תקשורת, אימון והדרכה

חברה מהענן: רעיה לידר

הפינה "חבר/ה מהענן" נועדה להציג חברות וחברים המעשירים/ות את חיי, שלולא האינטרנט לא הייתי פוגשת לעולם. הפינה כוללת רקע, תמונות שבחרו להביא וקצת שאלות ותשובות קבועות למדי, לחלקן אני עונה במקביל. הפינה הזו חשובה לי, כי היא מעבירה מסר. בלי האנשים והנשים הללו, החיים שלי היו פחות מגוונים, עשירים, מעניינים, ואולי אפילו הייתה בהם פחות אהבה. רשת האינטרנט היא מרחב חברתי שוקק ומשמעותי, היא המרחב החדש. הנה כמה סיבות מצוינות, שתוגשנה כאן אחת אחת ובחרדת קודש, לשנות את הגישה המפרידה בין האינטרנט והחיים. האינטרנט הוא חלק מהחיים, והחיים הם חלק מהאינטרנט.


1040374_10151893848304181_666727605_oעד לפני מספר חודשים, לא ידעתי שקיימת אחת כזאת שקוראים לה רעיה לידר. ואז נכנסתי בוקר אחד לפיד בפייסבוק וראיתי שרעיה, חברה של חבר צלם, ציירה ציור בהשראת אחד מצילומיו. לקח לי שנייה להתאהב בציור, עשר דקות להבין שיש עוד הרבה כאלו, ועוד דקה או שתיים לפתוח בשיחה אתה, מהסוג שנהיות מיד אישיות לגמרי. שתבינו, למאמנת והיועצת הפמיניסטית מרעננה, לא היה שום צ'אנס לפגוש את המלבישה המחוננת מהקאמרי, שמציירת כאילו יד האלוהימה נגעה בה, אלמלא הרשת החברתית. וככה היא עומדת, לגמרי, בקריטריון הסף של הפינה הזו. ביום שישי 4.4.2014, רעיה לידר מציגה יום אחד בלבד בתערוכה (הנה לינק לאיוונט בפייסבוק, של התערוכה המשותפת של רעיה לידר ומיכל שביט). מתאים לה, משהו חד פעמי, מהיר ומהמם כזה. זו נראית לי סיבה מצוינת להתחיל ממנה את הפינה.

ככה נפגשנו - ציור של רעיה, הומאז' לצילום של אילן נחום

ככה נפגשנו – ציור של רעיה, הומאז' לצילום של אילן נחום

רעיה, איך נפגשנו? אני חושבת שעלית איפשהו על ציור שלי דרך חברים משותפים, והצלחת לראות בו משהו שאף אחד אחר לא הצליח למרות שזה לגמרי שם, בועט וצורח. ואז דיברנו, ואז קבענו לקפה שלא שתינו עדיין, אבל נשתה בטוח.

מה משמח אותך בפגישה הזו?

הכל משמח אותי בפגישה הזו. בעיקר העובדה שהפייסבוק הזה מאפשר לי להחשף ולחשוף לאנשים כמוך.

מה שמשמח אותי (חנה) בפגישה הזו, זה שקשה למצוא נשים מוכשרות, פרועות אך מסודרות, שממשיכות לחפש את עצמן גם אחרי גיל 40 וגם נוירוטיות במידה. פעם כי הן מעניינות ופעם שנייה כי זה נותן לי תקווה שעם כל האנרגיה הזו, נוכל אולי לנצח את הזמן.

אשה עם זנב

אשה עם זנב

מה לא משמח אותך בפגישה הזו? שעוד לא הספקנו לשתות את הקפה ההוא מהשאלה הקודמת.

מי את, רעיה לידר?

אני? אני אני. אולי פלמינגו, אולי דב נמלים, אולי חתול, אולי כלבה. אני פינת עישון אני חית לילה. אני אמא . אישה. אני אוהבת אבוקדו!

שלושה דברים שאת יכולה ללמד אותי…

לימוד זה לא התחום שלי, מאף צד של המתרס, אבל אם אני ממש משתדלת , הייתי מלמדת אותך לרוץ, אבל לאט. ואני יכולה גם ללמד אותך לצייר ארנבת. אם תרצי.

שלושה דברים שאני (חנה) יכולה ללמוד ממך: לצייר ארנבת, להמיר כאבים ליצירה ולהתעניין סוף סוף בתאטרון (מה שיכניס אותי למועדון בני האדם הסבירים), לא מטעמים אומנותיים אלא כי אני מכירה אישית את הכשרונית שהלבישה את השחקנים.

שלושה דברים שאני יכולה לדעתך ללמד אותך…. אנחנו לא מכירות הרבה זמן אבל די בטוח שאת יכולה ללמד אותי דבר או שניים על דבקות במטרה.

הנה השלושה שאני (חנה) שמחה ללמד כל אחת:  להכניס לאנשים בוקס וירטואלי בין העיניים (או בסרעפת – תבחרי) בשעת הצורך. ואז עוד אחד. ואז עוד אחד.

רעיה5

צבעוניות ללא חת

מה הכי היית רוצה שיצא לך מהפרסום הזה?

תגובות חמות על הציורים ישמחו אותי מאד. ואם מישהו יבוא לתערוכה זה ישמח מאד.

תני שלושה פרגונים לעצמך

אוי. מצחיקה. יודעת לאהוב. אחלה אמא בעולם.

איך מוצאות/ים אותך ברשת?

raya lider בפייסבוק

הציורים שבחרת: למה דווקא אותם?

בחרתי ציורים שאני אוהבת במיוחד. בגלל הצבעים החזקים ובגלל הסיפורים הקטנים שמאחוריהם. כל ציור כזה מקפל בתוכו סיפור קטן. אמיתי.

 

 

לקראת פרידה, רציתי לבחור, מבין הציורים של רעיה, ציור שאני אוהבת. זו כמעט משימה בלתי אפשרית, כי אני אוהבת את כולם. אז הלכתי שרירותי כזה, על אחד אישי ואחד חברתי. אם אתם/ן רוצות/ים לבחור לבד, כנסו לפייסבוק שלה, ו… נו, בואו, בואו לתערוכה

 

ההזמנה לתערוכה והציורים שבחרתי:

תעשו שריר, כי זו בעיטה בבטן!

תעשו שריר, כי זו בעיטה בבטן!

1941512_10152316909134181_523912806_o

הטקסט שרעיה צירפה לתמונה: כל אחד ואהבת חייו שלו

הטקסט שרעיה צירפה לתמונה: כל אחד ואהבת חייו שלו

FacebookTwitterGoogle+Share

2 תגובות על ”חברה מהענן: רעיה לידר“

 1. מאת צילה אגמון פרידמן:

  …זוכרת אותה מילדותה בקיבוץ..
  תמיד קצת אחרת אבל מיוחדת ! עם הורים שנתנו לה לפרוח ולפרוץ, למרות מגבלות החברה
  ואכן עשתה זאת בגדול !
  אני אוהבת מאד את האמנות שלה ואת האישיות המתפרצת מתוך הציורים .

 2. מאת דפנה:

  כל מילה בסלע
  מצחיקה חברה טובה יפיפיה ומוכשרת מאוד.
  אאאאה וקצת צפצולה.

הוספת תגובה